19.05.2008. Godzina 12.35. 1 punkt Apgar.

 

Dziś są Twoje urodziny. Dziś jeździsz na rowerze o 20-calowych kołach. Wspinasz się na drzewa. Prawie płynnie czytasz i pływasz jak kijanka. Dziś zjadłeś rano owsiankę, jak co dzień. I pobiegłeś do przedszkola, choć proponowałam, że może dziś zostałbyś w domu. Dziś zapytałeś mnie, czy nie będzie mi przykro, jeśli jednak pójdziesz do swoich kolegów, do swoich spraw, ale przecież spędzimy razem poranek, popołudnie, wieczór. Dziś będziesz świętował i dostawał prezenty. Będziesz się śmiał i cieszył. I nie będziesz wiedział, że ja cały dzień płakałam.

 

 

 

19.05.2008. Godzina 12.36

 

Lekarze biegają po sali, krzątają się przy sąsiednim stole, wszyscy coś mówią, krzyczą, a ja nic z tego nie rozumiem. Nie płaczesz. Widziałam Twoje zupełnie sine ciałko przez sekundę. Nie mogli mi Ciebie pokazać, bo musieli  Cię ratować. Krzyczę do Twojego Taty, żeby powiedział mi, co się dzieje.

 

Dziś zastanawiam się, jak to możliwe, że kiedyś byłam tak naiwna, by wierzyć, że nauczę Cię czegoś ważnego, czegoś co będzie Twoim drogowskazem, co będzie mówiło Ci, jak żyć. Chciałam pokazać Ci świat, tymczasem stoję z pustymi rękami wobec tajemnicy Twojej dziecięcej wrażliwości, uważności, naiwnej mądrości. Od 6 lat uczysz mnie, jak żyć. Uczysz mnie pokory, której kiedyś nie znałam, która kiedyś nie była mi potrzebna. A ja proszę Cię tylko o jedno: nie strasz mnie więcej.

 

Dziś obchodzimy urodziny. Ty, a razem z Tobą także ja. 6 lat temu zmieniło się wszystko. 6 lat. Tak mało. Całe życie.

 

Kocham Cię

Mama

 

 

PODOBA CI SIĘ W MOIM INTERNETOWYM ŚWIECIE?

Jeśli tak i chcesz pomóc mi rozwijać ten blog i dać motywację, bym dalej snuła opowieści o miłości, radości i pięknie, oto w jaki sposób możesz to zrobić:

  • Zostaw po sobie ślad – skomentuj, napisz, co myślisz, a kiedy już mi zaufasz – opowiedz swoją historię
  • Poznajmy się lepiej – polub mój profil na Facebooku i zobacz, jak to wszystko wygląda od kuchni
  • Obserwuj mój profil na Instagramie – tam opowieści o miłości, radości i pięknie jest jeszcze więcej
  • Udostępniaj moje posty – nawet nie wiesz, jaką radość mi w ten sposób sprawisz :)

magdatomkowicz